• Aanmaker
    Onderwerp
  • #77414
    Mia
    Deelnemer
      @mortyr

      Goedenavond!

      Heeft iemand deze subsidie al aangevraagd? Iemand ervaring?
      Info over de subsidie: ISDE

      Groetjes,
      Mia

    7 reacties aan het bekijken - 1 tot 7 (van in totaal 7)
    • Auteur
      Antwoorden
    • #151603
      Arnold
      Sleutelbeheerder
        @astadjer

        De ISDE subsidie voor warmtepompen komt vooral bij vermogende huishoudens terecht, zo blijkt uit een onderzoek van de Algemene Rekenkamer. Moet de warmtepomp toegankelijker worden voor minder vermogende huishoudens?

        Warmtepompsubsidie belandt vooral bij vermogende huishoudens

        #148020
        Reinder Groote
        Deelnemer
          @engie99

          @mortyr Ja, voor sommigen is 2000 euro peanuts, dat is precies wat ik bedoel en dan heb je helemaal geen subsidie nodig en kun je gewoon alles zelf betalen. Die paar 100 euro is voor jou niets, dus waarom kreeg je het? Die paar 100 euro is voor velen meer dan ze in maanden te besteden hebben. Met al dat geld hadden we al het enkel glas kunnen verbannen en dat had veel armoede gescheelt. Enkel glas hoort gewoon te vallen onder achterstallig onderhoud en reden tot lagere huur.

          #148019
          Mia
          Deelnemer
            @mortyr

            Subsidie isoleren is dus alleen voor de welgestelde burgers.

            Wat een onzin, Reinder. Ik heb gewoon een modaal inkomen en het isoleren van je woning kan je gewoon stapsgewijs uitvoeren. Bodemisolatie kost bijvoorbeeld maar 2.000 euro en dat verdien je ook nog terug. Dit kan je gewoon in een jaar sparen, als je hiervan een prioriteit maakt. De subsidie die je terugkrijgt is overigens minimaal (paar 100 euro).

            #147557
            Reinder Groote
            Deelnemer
              @engie99

              Je moet nog flink geld al hebben wil je iets hebben aan de subsidie isoleren.
              Voor dubbel glas moet je ook een flinke hoeveelheid glas in je huis hebben en tegelijk vervangen.
              Subsidie isoleren is dus alleen voor de welgestelde burgers.
              Ook warmtepompen zijn voor de zeer welgestelde burgers.
              Bovendien besparen warmtepompen helemaal geen energie, ze gebruiken stroom in plaats van gas.
              Hybride warmtepompen die alleen op gas werken omdat dat nog altijd vaak goedkoper is, hebben geen nut.
              Net als hybride auto’s die alleen op benzine rijden, maken geen enkel verschil.
              Klimaatsubsidies gaan vooral naar hele grote bedrijven die dat ook hadden kunnen doen door een deel van hun winst aan verduurzaming te besteden. Die subsidies zijn er dus om de winst van grote bedrijven op peil te houden en on om de rijken nog rijker te maken.

              Met al dat geld hadden we ook alle halfsteensmuren en enkel glas van woningen kunnen uitbannen.
              Dat zou heel wat armoede gescheeld hebben en het had een begin van het afschaffen van toeslagen kunnen zijn.
              Al vele jaren geleden hadden halfsteensmuren en enkele glas aangemerkt moeten worden als achterstallig onderhoud en reden tot flinke huurdaling. Deze aanpakken mag dus ook geen huurverhoging tot gevolg hebben.

              #146350
              Arnold
              Sleutelbeheerder
                @astadjer

                Het subsidiebudget voor huiseigenaren die hun woning isoleren of een warmtepomp willen kopen, gaat omhoog! Er komt 210 miljoen euro bij!

                Budget subsidie isoleren en warmtepompen fors omhoog

                #140713
                Mia
                Deelnemer
                  @mortyr

                  Ik heb inmiddels ISDE subsidie aangevraagd. Ik vind het nogal een werkje 😉 Heeft iemand inmiddels ook ervaring opgedaan met ISDE subsidie aanvragen?

                  Groetjes, Mia

                  #84435
                  W.Peeters
                  Deelnemer
                    @btwterugvragenzonnepanelen-nl

                    Aanvragen van ISDE subsidie kun je ook aanvragen/uitbesteden.

                    [URL verwijderd door moderator ivm reclame uiting. Zie ook onze forumregels]

                  7 reacties aan het bekijken - 1 tot 7 (van in totaal 7)
                  • Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.