#58547
Lourens
Deelnemer
    @lourens

    Zoals hier op het forum (en elders) te lezen is, zijn er creatieve en leuke oplossingen bedacht om zelf de P1 poort van een slimme meter uit te lezen.
    Echter gaat het hierbij oplossingen waarbij de gegevens worden uitgelezen, en opgeslagen in een database.
    Ik heb echter de wens om deze gegevens te kunnen inlezen in een “Gebouw Automatisering Systeem”.
    Hiervoor zou de uitlezing van de P1 poort moeten worden omgezet naar een standaard communicatie-protocol.
    Mijn voorkeur zou zijn om dit te doen via BACNet.
    Echter zou M-bus of ModBus eventueel ook een optie zijn.
    Ik weet dat er in ieder geval één partij bezig is met een interface wat zowel een omvormer alsook de P1-poort van de slimme meter uit kan lezen, en deze gegevens dan via M-bus aan gaat bieden.
    Ik heb ook contact gehad met deze partij, en die heeft mij goed geholpen om in ieder geval de omvormer direct te kunnen uitlezen via ModBus.
    Het interface wat voor mij dé oplossing zou zijn mbt de slimme meter is echter nog niet beschikbaar.
    En ik heb er ook geen idee van hoe lang dit nog gaat duren.

    Is er hier misschien iemand op het forum die mij hiermee kan helpen of tips kan geven?